2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 1 Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Eleanor O'Grady, SC of Brewster1113/1 
2.Rachel Sukinder, Terry Conners Rink2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 12:44PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 2 Elements

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 2 Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Mihika Vanarase, Terry Conners Skating...1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 12:49PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 3 Elements

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 3 Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Carolyn Hopstaken, SC of Brewster1113/1 
2.Abigail Demers, Enfield Twin Rinks Sk...2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 12:50PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 3 Progrram Group A

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 3 Progrram Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Addison Lang, SC of Brewster1113/1 
2.Mckenzie Willis, Danbury Ice Arena2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Jill MuellerMontclair, NJ
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:28PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 3 Progrram Group B

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 3 Progrram Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Carolyn Hopstaken, SC of Brewster1113/1 
2.Abigail Demers, Enfield Twin Rinks Sk...2223/2 
3.Alessandra Didiano, Terry Conners Skating...3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Jill MuellerMontclair, NJ
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:33PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 4 Elements

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 4 Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ava Harkins, Terry Conners Skating...1113/1 
2.Shannon Sypit, FMC Smead Arena LTS (...2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 12:54PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 4 Program

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 4 Program

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Shannon Sypit, FMC Smead Arena LTS (...1212/1 
2.Ava Harkins, Terry Conners Skating...2123/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Jill MuellerMontclair, NJ
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:37PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 5 Elements

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 5 Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Elise Hansel, Enfield Twin Rinks Sk...1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 12:56PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Basic 5 Progrram

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Basic 5 Progrram

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Kaitlyn Beirne, Darien Skating School1122/1 
2.Elise Hansel, Enfield Twin Rinks Sk...2213/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Jill MuellerMontclair, NJ
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:41PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Compulsory Group A

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Compulsory Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lily Glynn, Rye FSC1113/1 
2.Morgan Eaton, Rye FSC2223/2 
3.Isabel Vazquez, SC of Brewster3233/3 
4.Amelia-Elsa Schweizer, Terry Conners Rink4443/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:08PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Elements Group B

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Elements Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Rena Landberg, Individual Member of ...3112/1 
2.Veronica Gonzalez, Enfield Twin Rinks Sk...1223/2 
3.Victoria Price, Enfield Twin Rinks Sk...2333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:19PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Program Group A

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Program Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Isabel Vazquez, SC of Brewster2112/1 
2.Lily Glynn, Rye FSC1223/2 
3.Savannah Murray, SC of Southern Connec...3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 02:10PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Program Group B

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Program Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Morgan Eaton, Rye FSC2112/1 
2.Alexandra Smeriglio, SC of Southern Connec...1232/2 
3.Alexis Murray, SC of Southern Connec...3323/3 
4.Isabella Cappuccia, Stamford Twin Rinks S...4443/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Leo CotePlantsville, CT
Judge 2Sarah SmeriglioOrange, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 02:22PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Program Group C

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Program Group C

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Anna Fidel, Wollman Ice Skating R...1122/1 
2.Gisela Norton, Yonkers FSC2213/2 
3.Tiffany Tong, Aviator FSC3432/3 
4.Amelia-Elsa Schweizer, Terry Conners Rink4343/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Leo CotePlantsville, CT
Judge 2Sarah SmeriglioOrange, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 02:31PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Program Group D

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Program Group D

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Faith Cerrato, Westchester Skating A...1113/1 
2.Claire Catena, Wollman Ice Skating R...3212/2 
3.Catherine Quinn, Individual USFS Member2333/3 
4.Ella McNulty, Sono Ice House4443/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 02:47PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 1 Program Group E

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 1 Program Group E

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Sophia Moran, SC of Brewster1113/1 
2.Rena Landberg, Individual Member of ...2223/2 
3.Victoria Price, Enfield Twin Rinks Sk...3432/3 
4.Veronica Gonzalez, Enfield Twin Rinks Sk...4343/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:10PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 2 Compulsory

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 2 Compulsory

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Scarlett Stops, SC of Southern Connec...1113/1 
2.Jasmine Stops, SC of Southern Connec...2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:21PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 2 Program

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 2 Program

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Caroline Richey Elliott, Springdale FSC1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:18PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 3 Program

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 3 Program

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lily Ahlborn, Aviator FSC1113/1 
2.Meghan Thurmeier, SC of Brewster2223/2 
3.Alina Mitev, SC of Brewster3333/3 
4.Claire Missoum, SC of Brewster4443/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:14PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 4 Program

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 4 Program

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Lianna Vaccaro, Aviator FSC1113/1 
2.Abigail Scinicariello, SC of Brewster2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:19PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 5 Compulsory

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 5 Compulsory

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Rebecca Anderson, SC of Brewster1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:23PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Freeskate 5 Program

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Freeskate 5 Program

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Naiya Mentor, SC of Brewster2112/1 
2.Rebecca Anderson, SC of Brewster1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:22PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: High Beginner Group A

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

High Beginner Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Stephenie Boccuzzi, SC of Southern Connec...1212/1 
2.Jane Lee, Rye FSC2123/2 
3.Anna Dolgov, Windy Hill SC3333/3 
4.Diana Peregon, Hickory Hill FSC4443/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:45PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: High Beginner Group B

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

High Beginner Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Madison Gaynor, Laurel Ridge SC1212/1 
2.Caroline Ellis, SC of Southern Connec...2123/2 
3.Ava Cullen, SC of Brewster3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 03:52PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Pre-freeskate Elements

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Pre-freeskate Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Sasha Peterson, Windy Hill SC1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 01:05PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Pre-freeskate Program Group A

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Pre-freeskate Program Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ruby Weiner, Individual USFS Member1113/1 
2.Larena Norton, Yonkers FSC2223/2 
3.Rachel Goldenberg, Springdale FSC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 02:01PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Pre-freeskate Program Group B

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Pre-freeskate Program Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Marissa Wachs, Rye FSC2112/1 
2.Sasha Peterson, Windy Hill SC1223/2 
3.Felicity Ristau, Windy Hill SC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Jill MuellerMontclair, NJ
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 02:02PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Preliminary Test Track

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Preliminary Test Track

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Caitlyn Foster, SC of Southern Connec...1113/1 
2.Sarah Arevalo, SC of Southern Connec...2223/2 
3.Paloma Claire Figueroa, Wollman Ice Skating R...3333/3 
4.Zoe Kassapidis, Windy Hill SC4443/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Jill MuellerMontclair, NJ
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:08PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Pre-preliminary Test Track

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Pre-preliminary Test Track

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Mika Ruskin, Danbury Ice Arena2112/1 
2.Sydni Foster, SC of Southern Connec...1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Jill MuellerMontclair, NJ
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:01PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Showcase Freeskate 1-6

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Showcase Freeskate 1-6

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Catherine Quinn, Individual USFS Member1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:53PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Snowplow Sam Elements

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Snowplow Sam Elements

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Jay Shaw, Terry Conners Rink1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Leo CotePlantsville, CT
Judge 3Debra HendricksonFairfield, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 12:41PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Well-balanced No Test Group A

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Well-balanced No Test Group A

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Cindy Wang, Rye FSC1212/1 
2.Fiona Bibergal, Aviator FSC2123/2 
3.Paulina Zlotnik, Aviator FSC3342/3 
4.Lylla McKee, SC of Brewster4433/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:27PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Well-balanced No Test Group B

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Well-balanced No Test Group B

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Jayne Kim, Rye FSC1212/1 
2.Caitlin Chae, Springdale FSC2142/2 
3.Faith Breslin, Aviator FSC3333/3 
4.Danielle Curis, Skating Club of South...4423/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeMichele BlattBrooklyn, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Stephanie BetzlerNew York, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:34PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Well-balanced Preliminary Girls

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Well-balanced Preliminary Girls

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Pauline Shostak, Aviator FSC1113/1 
2.Eva Litovsky, Aviator FSC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:48PM (Competition local time)

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate: Well-balanced Pre-preliminary Girls

2018 Southern Connecticut Terry Connors Rink Learn to Skate

Well-balanced Pre-preliminary Girls

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Ariana Gusler, Aviator FSC1113/1 
2.Anastasia Nazarenko, Aviator FSC3222/2 
3.Sophia Huang, Rye FSC2333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeIlana PrusockNew York, NY
Assistant Referee  
AccountantMartha DownenRye, NY
Judge 1Michele BlattBrooklyn, NY
Judge 2Debra HendricksonFairfield, CT
Judge 3Sarah SmeriglioOrange, CT
Substitute  

Last Updated: Sat, Mar 17, 2018, 04:44PM (Competition local time)